mail facebook   atj.lingwista

ATJ Lingwista EduATJ Lingwista JuniorATJ Lingwista HolidayATJ Lingwista Sport & Incentive

Aktualnie znajdujesz się na: Strona główna
Dzisiaj jest Niedziela, 18 marca 2018

Rok szkolny za granicą

Rok szkolny za granicą


Program ROK SZKOLNY ZA GRANICĄ to niepowtarzalna okazja połączenia nauki w zagranicznej szkole średniej, mieszkania wraz z rodziną goszczącą, możliwości poznania kultury i kraju, w którym uczestnik spędza semestr lub cały rok szkolny, a także nawiązania przyjaźni trwających długie lata. Uczęszczając do szkoły średniej za granicą, uczestnik programu będzie realizował program nauczania kraju, do którego wyjedzie, ucząc się ze swoimi rówieśnikami z wielu krajów. Zajęcia będą prowadzone w języku danego kraju.

Co roku program ROK SZKOLNY ZA GRANICĄ jest wielką życiową przygodą dla wielu licealistów, pozwala na poznanie odmiennej kultury, innego systemu nauczania, zawarcie nowych interesujących, międzynarodowych przyjaźni oraz uczy tolerancji i umiejętności lepszego przystosowania się do nowej sytuacji życiowej.

ATJ Lingwista organizuje rok szkolny w krajach takich jak USA, Wielka Brytania, Niemcy, Hiszpania, Francja. Uczestnik programu nie ma możliwości wyboru miasta, szkoły, rodziny. Ta decyzja należy do organizatora z danego kraju. Uczestnik może natomiast zgłosić preferowany region kraju, w którym chciałby się uczyć. Jeżeli tylko będzie to możliwe, preferencje uczestnika zostaną uwzględnione. 


WARUNKI PROGRAMU:

•  wiek szkolny właściwy dla danego kraju docelowego

•  dobra znajomość danego języka obcego (przynajmniej 3 lata nauki)

•  średnia w szkole: minimum 4,0

 

OSOBOWOŚĆ UCZESTNIKA:

Uczeń ubiegający się o pobyt w szkole zagranicznej musi być osobą samodzielną, otwartą, przyjazną względem rodziny, rówieśników i nauczycieli oraz osobą, która nie będzie tęsknić za domem.

Wymagany jest dobry stan zdrowia potwierdzony przez lekarza oraz odporność na rozłąkę z bliskimi. Ucznia nie można odwiedzać bez zgody organizatora (przez minimum 2 miesiące).

Uczestnik programu musi podporządkować się wymogom szkolnym i wymaganiom stawianym przez rodziny goszczące (palenie papierosów, picie alkoholu, wagarowanie powodują usunięcie z programu bez możliwości zwrotu kosztów).

 

OPIEKA:

Rodzina goszcząca sprawuje nadzór i opiekę nad uczniem i odpowiada za niego poza szkołą. W czasie pobytu w szkole uczeń podlega regulaminowi szkolnemu. Organizator zapewnia ze swojej strony nadzór nad programem. W razie problemów na miejscu jest lokalny koordynator, który jest do dyspozycji naszego Klienta.

ATJ Lingwista jest w stałym kontakcie z organizatorem i interweniuje w trudnych sytuacjach.

 

RODZINA GOSZCZĄCA:

Wszystkie rodziny są starannie sprawdzane przez organizatora. Najczęściej są to rodzice młodzieży z tej samej szkoły lub często osoby, które były wcześniej związane z daną szkołą. Uczeń ma własny pokój. Rodzina goszcząca zapewnia wyżywienie przez cały dzień (3 posiłki). Rodziny nie otrzymują pieniędzy za zakwaterowanie ani opiekę nad uczestnikiem - robią to, aby młodzi ludzie z innych krajów mogli poznać kulturę, historię danego kraju oraz jego obywateli. Dojazd do szkoły i ze szkoły opłaca uczeń. Niektóre rodziny mogą oczekiwać, że uczestnik będzie rozmawiał z rodziną goszczącą w ich ojczystym języku przez 3-5 godzin tygodniowo.

 

ŻYCIE SZKOLNE:

Uczeń bierze udział we wszystkich zajęciach szkolnych i pozaszkolnych, w których uczestniczy młodzież zagraniczna (dodatkowe zajęcia organizowane przez szkołę typu kółka sportowe, teatralne są bezpłatne). Wycieczki szkolne, bilety wstępu, płatne dla uczniów zagranicznych, są również odpłatne dla uczestnika programu.

 

PROCEDURA ZAPISÓW:

Należy umówić się na rozmowę kwalifikacyjną, dokonać wpłaty 300 PLN i uiścić opłatę manipulacyjną w złotówkach w momencie podpisywania umowy.

Należy wypełnić formularz i załączyć:

  • świadectwo szkolne z ostatniej klasy
  • opinię szkoły ze stemplem oraz opinię wychowawcy klasy
  • opinię nauczyciela języka obcego
  • świadectwo lekarskie dotyczące stanu zdrowia i szczepień
  • zdjęcie do legitymacji ISIC

Wpłata I raty (połowa sumy należnej), po akceptacji przez organizatora. W niektórych przypadkach wymagana jest wplata 10% całej sumy w momencie złożenia aplikacji.

Wpłata ostatniej raty powinna nastąpić na 2 miesiące przed wyjazdem.


ZGŁOSZENIE DO PROGRAMU:


Test i rozmowa. Uczniowie zainteresowani programem i spełniający wstępne kryteria (wiek, dobre oceny) zgłaszają się do Lingwisty na rozmowę kwalifikacyjną. Celem rozmowy jest poznanie kandydata, jego motywacji i oczekiwań w stosunku do wyjazdu. Rozmowa prowadzona jest po polsku i po angielsku (w przypadku osób korzystających z programu w krajach anglojęzycznych). Po rozmowie z kandydatem przeprowadzany jest test językowy, na który należy przynieść ze sobą kopie świadectw szkolnych z ostatnich trzech lat.


Terminy zgłoszeń. Zarówno termin rozmowy kwalifikacyjnej, jak i testu uzgadniany jest telefonicznie lub osobiście w biurze Lingwisty. Rekrutacja uczestników jest prowadzona od listopada roku poprzedzającego wyjazd do daty wyznaczonej przez sponsora programu, zwykle do 31 stycznia oraz 15 września (w zależności od daty wyjazdu na program).

 

DOKUMENTY ZGŁOSZENIOWE:

 

Po pomyślnym zaliczeniu rozmowy kwalifikacyjnej i testu językowego oraz dokonaniu wpłaty depozytu kandydat otrzymuje oryginalny formularz zgłoszeniowy (aplikację). W programie szkół prywatnych kandydat wypełnia wstępną aplikację Pre-Application Form (podstawowe informacje o kandydacie, preferencje dotyczące wyboru szkoły i zakresu cenowego), a po otrzymaniu Pre-Application Form zagraniczny organizator weryfikuje aplikacje. Zaakceptowanym kandydatom zostaje przedstawiona oferta szkoły.


Aplikacje. W aplikacjach należy zwrócić szczególną uwagę na:

  • zdjęcia uśmiechniętego kandydata - najlepiej załączyć je w postaci opisanego albumu na kartkach A4
  • list do rodziny goszczącej
  • raport medyczny oraz kartę szczepień
  • kopię paszportu
  • 3 zdjęcia paszportowe

Braki w dokumentach opóźniają proces poszukiwania miejsc u zagranicznych rodzin goszczących oraz mogą dyskwalifikować kandydata przez zagranicznego organizatora. Na wypełnienie dokumentów kandydat ma dwa tygodnie. Dokumenty złożone wcześniej zwiększają szansę na szybsze znalezienie rodziny goszczącej.


Umowa i warunki programu. Uczestnicy i ich rodzice zobowiązani są do podpisania umowy i warunków programu, który znajduje się w oryginalnych aplikacjach zgłoszeniowych oraz do podpisania umowy z ATJ Lingwista. Udział w programie nie gwarantuje uzyskania dyplomu szkoły średniej, a decyzja o umieszczeniu uczestnika w klasie na odpowiednim poziomie należy do dyrektora danej szkoły.

 

AKCEPTACJA KANDYDATA:

 

Uczestnik, który spełnił wszystkie wymagania i złożył prawidłowo wypełnione dokumenty, może liczyć na sprawną weryfikację dokumentów przez zagranicznego organizatora programu. Powstałe niejasności (np. słabsze oceny z niektórych przedmiotów) są wyjaśniane z zagranicznym organizatorem programu po wcześniejszych indywidualnych konsultacjach z uczestnikiem. ATJ Lingwista zobowiązuje się do przekazania klientowi decyzji organizatora programu o odwołaniu programu, np. w wyniku nie znalezienia rodziny goszczącej.

 

SPOTKANIE ORGANIZACYJNE:


Przed wyjazdem ATJ Lingwista organizuje spotkanie informacyjne dla wszystkich uczestników programu. Jest ono obowiązkowe zarówno dla uczestników programu, jak i ich opiekunów.

 

PODRÓŻ:


Rok szkolny w Stanach Zjednoczonych. Termin przylotu jest ustalony z rodziną i fundacją dla każdego uczestnika indywidualnie. Amerykańskie szkoły rozpoczynają rok szkolny w różnych terminach (od początku sierpnia do początku września - w zależności od stanu). Termin wylotu danego uczestnika może być ustalony indywidualnie z ATJ Lingwista otrzymaniu tzw. placementu (danych o rodzinie goszczącej i o szkole).

Rok szkolny - inne kraje. Podróż uczestnika odbywa się indywidualnie do miejsca zamieszkania rodziny goszczącej (najbliżej położone lotnisko w przypadku podróży samolotem).
Zapoznaj się ze szczegółami aplikacji na rok szkolny w danym kraju:


    


Rok szkolny możliwy także w następujących krajach: Australia, Argentyna, Brazylia, Chile, Kostaryka, Ekwador, Filipiny, Irlandia, Japonia, Kanada, Meksyk, Nowa Zelandia, Portugalia, RPA, Włochy. O więcej informacji pytaj w naszym biurze.

tel. +48 22 636 76 56
tel. +48 22 629 09 08


ul. Pruszkowska 6A
02-118 Warszawa
Zobacz nas na mapie

Biuro czynne:
pn.-pt. 9:00-18:00
sob. 10:00-14:00

Skype chat, instant message

Skype chat, instant message

Skype chat, instant message

Skype chat, instant message

 Państwo:

 Miasto:

 Profil wyjazdu:

 Rodzaj zakwaterowania:

Co mogę zrobić dalej?
Nie wiesz co dalej? Odwiedź nasze strony informacyjne lub zadzwoń już teraz do naszych konsultantów! Jesteśmy do Waszej dyspozycji pod numerem 022 6367656. Zadzwoń i dowiedz się, jakie niespodzianki i zniżki przygotowaliśmy dla naszych Klientów! Polub nas na Facebooku, żeby codziennie dostawać świeżą dawkę ciekawostek, konkursów i informacji o najlepszych i najtańszych ofertach!
U nas rezerwacji możesz dokonać w każdej chwili!
Zadaj pytanie on-line

Zapisz się do naszego newslettera - bądź na bieżąco z naszymi aktualnymi ofertami i promocjami! 

* pole wymagane
Jestem zainteresowany(a) następującymi ofertami:

Obozy młodzieżowe | Zimowiska | Obozy językowe | Obozy językowe Anglia | Obozy językowe Cypr | Obozy językowe Malta | Kursy językowe za granicą |
Ta strona wykorzystuje pliki cookies - korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Możesz zarządzać plikami cookies, zmieniając ustawienia w swojej przeglądarce internetowej.
-->